31 березня відбувся вебінар на тему «ДПП в Україні: 2021 рік – перспективи та виклики»

Опубліковано: 01.04.2021
Категорія: Новини ДПП

Директор Агенції ДПП, Ніко Гачечиладзе, взяв участь у вебінарі на тему «ДПП в Україні: 2021 рік – перспективи та виклики», організованому ТОВ «Дентонс Юроп» в рамках співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC).

У якості спікерів у заході прийняли участь:

  • Денис Кудін, заступник голови Фонду державного майна України;
  • Тарас Бойчук, керівник офісу Управління ДПП SPILNO Міністерства інфраструктури України;
  • Юан Вільсон та Максим Сисоєв, ТОВ «Дентонс Юроп» (Dentons);
  • Андрій Цокол,  Європейський банк реконструкції та розвитку (EBRD);
  • Марек Васкевич, Європейський банк реконструкції та розвитку (EBRD);
  • Бесік Джикураулі, Georgian Industrial Group.

Цей вебінар є початком серії заходів, які мають на меті обговорення всіх питань, пов’язаних з можливостями для іноземних інвесторів в реалізації інфраструктурних проектів в України як на національному, так і на регіональному рівнях.

Як було зазначено на вебінарі, Україна має великий потенціал по залученню інвестицій вже сьогодні. В свою чергу, державно-приватне партнерство (далі – ДПП) стає все більш поширеним і ефективним механізмом залучення приватного сектору до розвитку інфраструктури. Розділяючи обов’язки та ризики, держава та приватні компанії можуть швидше і ефективніше реалізовувати проекти, порівняно з традиційними методами, та в результаті створювати, оновлювати та у подальшому ефективно управляти публічними об’єктами і надавати суспільно значущі послуги.

Подібні моделі співпраці через залежність винагороди приватного партнера від операційної ефективності, а також через встановлення державним партнером чітких вимог до розбудови інфраструктури, технічного обслуговування об’єктів, забезпечення високого рівня якості та доступності послуг стимулюють впровадження приватними партнерами інноваційних рішень та нових технологій.

В Україні ДПП може допомогти реалізувати необхідні суспільству проекти, а також відновити та побудувати нові об’єкти інфраструктури.

В ході заходу директор Агенції ДПП, Ніко Гачечиладзе, презентував пріоритетні інфраструктурні проекти, що можуть бути реалізовані на умовах ДПП, зокрема проект концесії порту «Чорноморськ», програму відновлення та довгострокового технічного обслуговування 12 пілотних відібраних ділянок автодоріг, плани щодо реалізації пілотного проекту ДПП в сфері охорони здоров’я в Україні на базі Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова та проект будівництва підземного паркінгу в м. Львові.

Учасники заходу поділилися практичним досвідом підготовки та реалізації проектів в Україні та висловили свій оптимізм на рахунок майбутньої реалізації проектів ДПП та приватизації.