Директор Агенції ДПП взяв участь у Міжнародному форумі інфраструктури і транспорту MINTRANS

Опубліковано: 18.11.2021
Категорія: Новини ДПП

17 листопада директор Агенції ДПП, Ніко Гачечиладзе, взяв участь у Міжнародному форумі інфраструктури і транспорту MINTRANS.

MINTRANS це платформа, що об’єднує учасників галузі інфраструктури і транспорту. Щороку участь у події беруть понад 500 топ-менеджерів приватних та державних компаній, а також високопосадовців, що представляють усю галузь. Метою платформи є об’єднання професіоналів, розбудова ефективної європейської інфраструктури та покращення транспортних потоків України.

Цього року серед тематичні обговорення стосувалися енергетичної інфраструктури, макроекономіки “Великого будівництва”, сектору залізничних перевезень, доріг, діджитал інфраструктури, розвитку інфраструктури через взаємодію бізнесу і влади, питань міжнародного фінансування інфраструктурних проектів в Україні, інфраструктури міст, рекреаційної інфраструктури, морських портів, перевезень в Україні, логістики, авіаперевезень, індустріальних парків та механізму державно-приватного партнерства.

Обговорення механізму державно-приватного партнерства розпочалось о четвертій годині. Реалізація проектів ДПП є важливою складовою зростання обсягу залучених інвестицій для модернізації і створення нової інфраструктури та надання якісних суспільно значущих послуг. Окрім пана Гачечиладзе, участь у обговоренні взяли Марина Фінкельштейн, керівник Roland Berger, Світлана Гурєєва, партнер Sayenko Kharenko та Аднан Рахман, керівник проекту ЄС «Підтримка органів влади України у розробці національної транспортної моделі та майстер-плану». Модератором був Тарас Бойчук, голова Проектного офісу з розвитку державно-приватного партнерства в інфраструктурі «SPILNO».

Учасники дослідили питання реалізації важливих для нашої країни інфраструктурних проектів на засадах ДПП. Так зокрема, директор Агенції ДПП висвітлив останні досягнення щодо впровадження ряду успішних реформ та нововведень в частині приведення у відповідність чинного законодавства в сфері ДПП до міжнародних стандартів та практик , переваги системного підходу до врегулювання відносин залучення приватного бізнесу до реалізації проектів ДПП в усіх сферах господарської діяльності, спрямованих на забезпечення суспільних інтересів та потреб, та розповів про пріоритетні для держави проекти ДПП у галузі інфраструктури і транспорту, щодо яких ініціаторами вже розпочато роботу над підготовкою пропозицій здійснення ДПП за підтримки міжнародних фінансових організацій (ЄБРР, IFC, GIF) і відібраних на конкурсних засадах радників. Серед останніх варто згадати Програму ДПП у дорожній галузі,  Концесію І та контейнерного терміналів та Концесія залізнично-паромної переправи морського торговельного порту «Чорноморськ», концесії залізничних вокзалів, а також концесії аеропортів “Херсон”, “Рівне”, “Вінниця” та “Чернівці”. Подія представила учасникам чудову можливість для нетворкінгу та обміну досвідом  та завершилась урочистою церемонією нагородження MINTRANS Awards.