Наші події

Тренінг-семінар “Практичні інструменти для узгодження ДПП та інфраструктурних проектів у післявоєнному відновленні та відбудові України з Цілями сталого розвитку (ЦСР)”

Онлайн
Дата
12.12.2023 — 12.12.2023
Час
14:00 - 17:00
Місцезнаходження
Online

Відбудова інфраструктури України потребуватиме мобілізації колосальних фінансових ресурсів із різних джерел: як державних, так і приватних. Державно-приватне партнерство (ДПП) може бути важливим фінансовим механізмом для подолання інвестиційного розриву шляхом мобілізації приватного фінансування в розвиток інфраструктури. Зокрема, підхід «ДПП для досягнення ЦСР» (англ. PPPs for the SDGs), розроблений Європейською економічною комісією ООН (ЄЕК ООН), сприяє створенню добре структурованих інфраструктурних проектів, у центрі уваги яких є «люди» і «планета». Цей підхід має на меті забезпечити справедливий доступ людей до публічних послуг, посилити економічну ефективність і фіскальну стійкість проектів, покращити екологічну сталість і стійкість, продемонструвати життєздатність і відтворюваність таких проектів ДПП, а також продемонструвати намір проекту бути інклюзивним і взаємодіяти з всіма зацікавленими сторонами.

Крім того, Система оцінки і рейтингу публічно-приватних партнерств та інфраструктури ЄЕК ООН (анлг. UNECE PPP and Infrastructure Evaluation and Rating System (PIERS)), запущена ЄЕК ООН у 2021 році, запускає платформу для оцінки інфраструктурних проектів щодо досягнення ЦСР за допомогою набору спеціально розроблених критеріїв та показників. Це гарантує, що проекти ДПП створюють «цінність для людей» і «цінність для планети», зосереджуючись на найбільш вразливих групах суспільства.

Згідно з рішенням Уряду України прискорити ДПП та інфраструктурні проекти відбудови, ЄЕК ООН розробила рекомендації, щоб допомогти державним службовцям в Україні краще зрозуміти, як можна гнучко застосовувати методологію PIERS, з кінцевою метою зацікавити та підвищити довіру інвесторів до проектів післявоєнної відбудови України.

Цілі та очікувані результати тренінгу-семінару:

  1. Ознайомити практиків ДПП в Україні з практичною реалізацією підходу ЄЕК ООН «ДПП для досягнення ЦСР» (англ. PPPs for the SDGs) та методикою PIERS ЄЕК ООН, включаючи її інструмент самооцінки; і
  2. Обговорити оцінку пілотних проектів в Україні, здійснену у 2023 році ЄЕК ООН за методологією PIERS.

Формат і місце проведення 

Тренінг-семінар проводитиметься як онлайн-захід, з українсько-англійським та англійсько-українським перекладом.

Усі учасники отримають сертифікати про участь.