Наші події

Тренінг “Система оцінки та рейтингу ДПП та інфраструктури: Методика оцінки для досягнення ЦСР ЄЕК ООН (UNECE PIERS)”

Дата
19.12.2024 — 19.12.2024
Час
15:00 - 17:00
Місцезнаходження
Online

Цей тренінг організовується в рамках великого проекту Організації Об’єднаних Націй (ООН) «Зелені, кругові/циркулярні та стійкі проекти державно-приватного партнерства (ДПП) для досягнення Цілей сталого розвитку (ЦСР) з метою трансформаційних змін в Африці, Центральній Азії, Європі, Латинській Америці та Карибському басейні». Цей проект впроваджується в Африці, Центральній Азії, Європі, Латинській Америці та Карибському басейні Європейською економічною комісією ООН (ЄЕК ООН) (UNECE) у співпраці з Економічною комісією ООН для Африки (ЕКА ООН) (UNECA) та Економічною комісією ООН для Латинської Америки та Карибського басейну (ЕКЛАК) (ECLAC).

Основною метою цього проекту є підвищення спроможності державних службовців у різних країнах-членах ООН, включаючи Україну, ефективно ідентифікувати, розробляти та реалізовувати проекти ДПП та інфраструктурні проекти, які відповідають ЦСР, мають високий пріоритет з точки зору соціального впливу та екологічної стійкості, забезпечуючи при цьому економічну життєздатність.

«ДПП для досягнення ЦСР» (англ. PPPs for the SDGs) – це вдосконалений підхід до проектів ДПП, спрямований на ефективне досягнення ЦСР. Ці проекти використовують ефективність, досвід та інновації приватного сектору, забезпечуючи при цьому захист державних інтересів – завдяки збалансованому розподілу ризиків, прозорості та підзвітності. Для досягнення ЦСР, проекти ДПП повинні забезпечувати досягнення п’яти ключових результатів (англ. key outcomes), визначених ЄЕК ООН як пріоритетні: доступ та справедливість, економічна ефективність та фіскальна стійкість, екологічна стійкість та сталість, відтворюваність/тиражування та залучення зацікавлених сторін.

У цій моделі центральне місце відводиться підходу, заснованому на правах людини, особливо в частині задоволення потреб соціально вразливих груп населення, забезпечення інклюзивності та доступності вигід від ДПП для всіх. Система оцінки та рейтингу ДПП та інфраструктури: Методика оцінки для досягнення ЦСР ЄЕК ООН (англ. UNECE PPP and Infrastructure Evaluation and Rating System, PIERS) підтримує цей підхід, пропонуючи надійну методику оцінки проектів на основі результатів (англ. outcomes) досягнення ЦСР, що сприяє прозорому та швидкому прийняттю рішень. PIERS все частіше використовується кредиторами для оцінки проектів ДПП на відповідність ЦСР, що підвищує їхню привабливість для міжнародних інвесторів.

Цілі тренінгу 

ЄЕК ООН має на меті допомогти державним органам влади в Україні в процесах ідентифікації, розробки та реалізації інфраструктурних проектів, які узгоджуються з підходом «ДПП для досягнення ЦСР» (англ. PPPs for the SDGs), зокрема, проектів післявоєнного відновлення та відбудови.

Тренінг покликаний ознайомити практиків ДПП в Україні з практичним застосуванням підходу ЄЕК ООН «ДПП для досягнення ЦСР» (англ. PPPs for the SDGs) та методики PIERS, включаючи її інструмент самооцінки (англ. self-assessment tool). Це буде захід у форматі «навчання на практиці» (‘learning by doing’), де учасники безпосередньо взаємодіятимуть з практичними інструментами ЄЕК ООН для оцінки та узгодження проектів ДПП з ЦСР. Учасники матимуть можливість застосувати ці інструменти для оцінки того, наскільки обрані проекти ДПП відповідають критеріям ЦСР.

Протягом усього тренінгу міжнародні експерти з ДПП та члени секретаріату ЄЕК ООН консультуватимуть учасників, допомагаючи їм набути знань та навичок, необхідних для ефективного впровадження методики PIERS та її інструменту самооцінки (англ. self-assessment tool).

Очікувані результати тренінгу 

Цей тренінг має на меті значно підвищити рівень обізнаності учасників щодо «ДПП для досягнення ЦСР» (англ. PPPs for the SDGs), надати державним службовцям та особам, відповідальним за формування політики, практичний досвід та практичні поради щодо використання методики PIERS для оптимізації проектних результатів. 

До кінця тренінгу учасники отримають знання та практичні навички, необхідні для самостійного застосування методики PIERS, включаючи її інструмент самооцінки (англ. self-assessment tool), щоб гарантувати, що проекти ДПП та інфраструктурні проекти в Україні узгоджуються з ЦСР.

Наступні кроки 

Після навчального тренінгу експерти ЄЕК ООН з питань ДПП проведуть оцінку кількох проектів ДПП в Україні за допомогою методики PIERS. Ця оцінка надасть цінну практичну інформацію особам, відповідальним за прийняття рішень щодо проектів ДПП, та сприятиме приведенню цих і майбутніх проектів ДПП та інфраструктурних проектів у відповідність до ЦСР.

Формат та місце проведення  

Тренінг відбудеться у форматі онлайн-заходу. Він проводитиметься англійською та українською мовами з синхронним перекладом.

Посилання для онлайн-учасників