Команда Агенції ДПП розпочинає навчання на третьому, завершальному рівні Програми сертифікації міжнародного рівня у сфері ДПП

Опубліковано: 02.09.2021
Категорія: PPP News

1 вересня, за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (англ. International Finance Corporation, IFC), команда Агенції ДПП разом з більш ніж 70 представниками з України, Киргизстану та Узбекістану розпочала навчання на третьому та завершальному рівні Програми сертифікації міжнародного рівня у сфері ДПП – APMG Certified PPP Professional (CP3P): Execution.

Дана програма була розроблена спільними зусиллями Азійського банку розвитку (ADB), Європейського банку реконструкції та розвитку (EBRD), Міжамериканського банку розвитку (IADB, IDB), представленого Багатостороннім інвестиційним фондом (MIF), Ісламського банку розвитку (IDB), Групи Світового банку та компанії APMG International, і фінансується Консультативним комітетом з державно-приватних інфраструктурних проектів (PPIAF).

Необхідність у створенні програми, що допомагає уніфікувати знання спеціалістів різних країн, залучених до здійснення проектів ДПП, зросла разом з розумінням урядів переваг механізму ДПП та необхідності його більш широкого впровадження.

Перші два етапи навчання дозволили нашим спеціалістам поглибити розуміння особливостей та нюансів пов’язаних з процесами ідентифікації проектів ДПП, їх структурування, оцінки, а також створення конкурсної документації та контракту.

В рамках третього етапу, команду Агенції ДПП буде детально ознайомлено з досвідом інших країн у проведенні конкурсної процедури, укладанні контрактного договору з переможцем та управлінні договором, включаючи стратегію управління, реалізацію, здачу в експлуатацію, експлуатацію та повернення активу державному партнеру після завершення терміну договору.

Програма висвітлить складнощі, з якими потенційно може стикнутися державний партнер на різних етапах життєвого циклу проекту; пояснить, як їх можна уникнути та які варіанти розв’язання проблемних питань є найефективнішими. Інформація охопить процеси будівництва, зокрема контроль його термінів та якості, регулювання обставин непереборної сили, вирішення спорів, дострокове розірвання договору та багато іншого.

Нові знання допоможуть команді Агенції ДПП якісно та професійно підтримувати розвиток ДПП в Україні та реалізовувати важливі для країни проекти.