Команда Агенції успішно завершила третій й заключний етап програми сертифікації міжнародного рівня у сфері ДПП

Опубліковано: 25.10.2021
Категорія: Новини ДПП

Команда Агенції успішно завершила третій й заключний етап програми сертифікації міжнародного рівня в сфері державно-приватного партнерства: Certified PPP Professional (CP3P) APMG Execution.

Навчання організовано і проведено для представників державного сектору в Україні у вересні та жовтні 2021 року за підтримки й сприяння Міжнародної фінансової корпорації (IFC) Агенцією ДПП спільно з Мінекономіки.

Програму СР3Р створила і ліцензує компанія Association of Project Management Group International (APMG) на замовлення Групи Світового Банку (WBG) і ряду інших міжнародних фінансових інститутів. Програма СР3Р закладає фундамент знань по основних аспектах підготовки і реалізації проектів ДПП, стандартизує термінологію і підходи по тематиці ДПП, знайомить представників державного сектору з кращою світовою практикою в галузі ДПП.

До третього етапу навчання були залучені з більш ніж 70 представників з України, Киргизстану та Узбекістану, які успішно пройшли перші два етапи (Foundation і Preparation) у попередні роки. Перші два етапи навчання дозволили спеціалістам поглибити розуміння особливостей та нюансів пов’язаних з процесами ідентифікації проектів ДПП, їх структурування, оцінки, а також створення конкурсної документації та контракту. Третій етап Certified PPP Professional (CP3P) APMG Execution був спрямований на формування практичних навичок зі структурування проектів ДПП та конкурсної документації й договору ДПП, проведення конкурсного відбору з визначення приватного партнера, а також управління договором ДПП під час будівництва, подальшої експлуатації та повернення об’єктів ДПП державному партнеру.

Навчання в рамках третього етапу сертифікаційної програми тривало з 1 вересня 2021 року. Тренінгова програма від PPP Expertise Eurasia ltd розроблена на високому професійному рівні, дозволила ефективно підготуватися всім учасникам до іспиту. Як результат – 28 представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування та державних інституцій з України 24 жовтня 2021 успішно здали екзамен.

«Нові сертифіковані фахівці вже стали основою кадрового потенціалу для державних органів України, що підвищує інституційну спроможність у сфері ДПП в Україні та в процесах підготовки і реалізації важливих для країни сталих інфраструктурних проектів в різних сферах економіки» – зазначила заступниця Міністра економіки України Ірина Новікова.