Онлайн майстер клас “Кращі практики та підходи до аналізу ефективності використання коштів”

Опубліковано: 17.06.2021
Категорія: Новини ДПП

Вчора, 16 червня, відбувся онлайн майстер клас Андреса Реболо, всесвітньо відомого фахівця з ДПП, автора посібника сертифікаційної програми з ДПП, розробленої МФО та МБР на глобальному рівні за підтримки APMG, та генерального директора міжнародного освітнього центру у Мадриді (Іспанія) K-Infra.

Онлайн майстер клас «Кращі практики та підходи до аналізу ефективності використання коштів»  був присвячений критичному аналізу підходів різних країн світу до проведення аналізу ефективності використання коштів (англ. Value for Money; VfM) та універсальних рекомендацій щодо найкращих світових практик. В заході взяли участь понад 110 спеціалістів з ДПП з багатьох країн світу.

Андрес Реболо приділив увагу різноманіттю підходів у різних країнах до оцінки і затвердження проектів ДПП в цілому, та зокрема підходів до комбінації якісної й кількісної оцінки компаратору державного сектору (англ. Public Sector Comparator; PSC) та оцінки вартісних альтернатив PSC та ДПП.

Під час майстер класу були детально розглянуті наступні сутнісні елементи оцінки ефективності використання коштів (VfM):

  • підходи до коригування кількісної оцінки компаратору державного сектору (PSC) в частині оцінки вартості ризиків, які державний партнер зберігає при традиційних публічних закупівлях (і які будуть передані приватному партнеру згідно моделі ДПП);
  • підходи до коригування кількісної оцінки компаратору державного сектору (PSC) в частині забезпечення «конкурентної нейтральності» та відповідно додавання до PSC податкового ефекту, що моделює в компараторі той самий режим оподаткування, що й у  приватного партнера, або зменшує фіскальний вплив ДПП для зменшення податкових наслідків;
  • ризики несвоєчасного оновлення компаратору державного сектору (PSC);
  • підходи до оцінки витрат за проектом ДПП (як альтернативного варіанту закупівель) та важливість врахування в такій оцінці витрат державного партнера на управління проектом, моніторинг та управління договором ДПП;
  • підходи до вибору ставки дисконтування для порівняння чистої приведеної вартості альтернатив компаратору державного сектору (PSC) та ДПП.

Андрес Реболо поділився досвідом та рекомендаціями щодо застосування кращих світових підходів до проведення кількісної оцінки ефективності використання коштів та запропонував коригування для внесення у посібник сертифікаційної програми з ДПП.

Детальніше про посібник сертифікаційної програми з ДПП (The PPP Gide) – https://ppp-certification.com/ppp-certification-guide/about-ppp-guide