Підписано Договір про співпрацю між Міністерством охорони здоров’я України та Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC)

Опубліковано: 19.10.2023
Категорія: Новини ДПП

Сьогодні, 19 жовтня 2023 року, підписано Договір про співпрацю між Міністерством охорони здоров’я України та Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) щодо визначення доцільності створення Дитячого медичного реабілітаційного центру на умовах державно-приватного партнерства (ДПП). 

Співпраця буде включати залучення консультантів (радників) з метою здійснення  попередньої оцінки доцільності створення Міністерством охорони здоров’я України спеціалізованого Дитячого медичного реабілітаційного центру для задоволення зростаючого попиту на якісну реабілітаційну допомогу в Україні та надання послуг медичної реабілітації сталим і доступним способом, зокрема на умовах ДПП. Попередня оцінка включатиме у тому числі такі аспекти як: оптимальний розмір, обсяг, орієнтовну технічну та комерційну життєздатність, а також оцінку рівня потенційної участі приватного сектора в проекті.

Структурування проекту та вибір більш ефективної моделі реалізації запропонованого проекту залежить від результатів його попередньої оцінки. Однією з альтернатив є Модель ДПП  – «DBFOM з наданням послуг», яка передбачає залучення приватного партнера для фінансування (частково), проектування закладу, будівництва, оснащення, планування та підтримки управління, а також потенційно для надання медичної реабілітаційної допомоги відповідно до встановлених Міністерством охорони здоров’я показників результативності (або ключових показників ефективності (KPI)). Держава збереже право юридичної власності на все обладнання і активи (побудовані або придбані приватним партнером). Усі активи будуть повернуті у користування державному партнеру після закінчення терміну дії договору, укладеного в рамках ДПП.

_________________________________________

Нагадаємо, що Міжнародна фінансова корпорація (IFC) виступає стратегічним радником України, допомагаючи Уряду створити умови для збільшення інвестицій приватного сектора у відновлення інфраструктури України. Меморандум про порозуміння між Урядом України та IFC  підписано у Парижі 12 грудня 2022 року.

До допомоги Україні у відборі проектів та пошуку джерел фінансування для їх реалізації була залучена професійна команда експертів із різних галузей. Агенція ДПП, яка відповідає за безпосередню підготовку проектів ДПП в Україні, активно бере участь у роботі групи експертів для визначення пріоритетів і відбору проектів та їх подальшої підготовки.