Сьогодні, 29 липня, директор Агенції ДПП взяв участь у засіданні Національної ради реформ та Президії Конгресу місцевих та регіональних влад під головуванням Президента України Володимира Зеленського, у якому.
Серед питань порядку денного розглядалися особливості підготовки та реалізації проектів концесії у сфері охорони здоров’я. Міністром охорони здоров’я України, Віктор Ляшко, висвітлені пропоновані зміни до Закону України “Про Концесію”.
Важливо зазначити, що процесу внесення комплексних змін, що регулюватимуть ДПП та концесію в сфері охорони здоров’я, передує підготовка та реалізація пілотного проекту в цій сфері, що дозволить розробити найбільш прийнятну для України модель ДПП з високим потенціалом до мультиплікації в різних територіальних громадах країни.
За підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC) та Агенції ДПП наразі здійснюється підготовка до реалізації пілотного проекту ДПП у сфері охорони здоров’я на базі Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова. Проект знаходиться на стадії проведення попереднього дослідження та підготовки концептуальної записки (як першого етапу підготовки пропозиції здійснення ДПП) та передбачає різні проектні опції: (1) ДПП з консолідації лікарень, (2) лабораторне ДПП та (3) ДПП з медичної (діагностичної) візуалізації. У випадку позитивного відгуку від потенційних кваліфікованих інвесторів та відповідних рішень Львівської міської ради щодо запуску проекту, підготовка техніко-економічного обґрунтування здійснення ДПП (ТЕО) може бути розпочата до кінця 2021 року та конкурс може бути розпочато влітку 2022 року.
В цілому для забезпечення реалізації проектів концесії, тобто проектів ДПП за інтегрованою моделлю, що включає передачу приватному партнеру права надання медичних послуг, в Україні необхідно реформувати систему медичного обслуговування, зокрема має бути проведена оцінка вартості всіх медичних послуг, встановлені тарифи та розроблений дієвий механізм медичних гарантій (тобто гарантій повної оплати з державного бюджету України медичних послуг та лікарських засобів) приватному партнеру на засадах ДПП / концесії при реалізації довгострокових проектів (від 5 до 50 років).
Також під час засідання були висвітлені наступні питання:
- “Залучення інвестицій та реалізація інфраструктурних проектів у територіальних громадах. Нові завдання з децентралізації влади в Україні” – доповідав Міністр розвитку громад та територій України, Олексій Чернишов. Також виступив Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський;
- “Габаритно-ваговий контроль (ГВК)” – доповідав Міністр інфраструктури України, Олександр Кубраков;
- “Реформування системи безпеки на транспорті: дозвільна система, оптимізації умов перетину кордону та ринок обов’язкового технічного контролю. Презентація IT-системи “Шлях” – доповідав Голова Укртрансбезпеки, Єгор Прокопчук;
- “Розширення свободи підприємницької діяльності” – доповідали Голова Виконавчого комітету Національної ради реформ, Михайло Саакашвілі, представник Виконавчого комітету реформ, Гіоргі Цхакая та Голова Державної регуляторної служби України, Олексій Кучер;
- “Дерегуляція виноробної галузі (малі винороби)” – доповідали Голова Виконавчого комітету Національної ради реформ, Михайло Саакашвілі та представник Виконавчого комітету реформ, Гіоргі Цхакая;
- “Розвиток українських морських портів” – доповідав Міністр інфраструктури України, Олександр Кубраков.
Засідання завершилось заключним словом Президента України, Володимира Зеленського, який підкреслив важливість реформ спрямованих на процвітання держави.