Прийнято в другому читанні законопроект про довгострокові зобов’язання в рамках здійснення ДПП

Опубліковано: 16.02.2022
Категорія: Новини ДПП
Теги:

Гарні новини: 15 лютого 2022 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект № 5090 “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо врегулювання бюджетних відносин під час реалізації договорів, укладених в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійних договорів”. 16 серпня 2022 року законопроект повернуто з підписом від Президента України.

Нагадаємо, що метою законопроекту є запуск повноцінного функціонування механізму державно-приватного партнерства (концесії) шляхом забезпечення практичного застосування норм Законів України «Про державно-приватне партнерство» та «Про концесію» та надання приватним партерам (концесіонерам) гарантій у виконанні державою своїх зобов’язань у сфері ДПП, зокрема, в частині надання державної підтримки здійснення ДПП.

Для цілого ряду перспективних проектів ДПП, зокрема проектів з розбудови соціальної інфраструктури (наприклад, проектів у сферах освіти, охорони здоров’я, культури та житлово-комунального господарства, у дорожній галузі), питання впровадження довгострокових бюджетних зобов’язань є особливо критичними, оскільки на сьогодні держава позбавлена можливості брати довгострокові зобов’язання через дію принципу трирічного бюджетного планування.

З прийняттям законопроекту № 5090 запроваджується ефективний механізм державного фінансування довгострокових зобов’язань за проектами ДПП (концесії),  відтепер державна підтримка приватному партнеру є гарантованою, передбачуваною та пріоритетною, що є позитивним сигналом для ринку та потенційних інвесторів.

Впевнені, що прийняття законопроекту № 5090 сприятиме зростанню обсягу залучених інвестицій на умовах ДПП (концесії) для модернізації і створення нової інфраструктури та надання якісних суспільно значущих послуг.

Детальніше на офіційному порталі Верховної Ради України – http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=71124


Зображення взято з сайту: https://www.rada.gov.ua/en/news/News/page/en/news/News/147657.html