Відбувся вебінар щодо результатів реалізації першої фази проекту Світового банку «Посилення використання державно-приватного партнерства шляхом кращого управління державними капітальними інвестиціями в Україні»

Опубліковано: 21.07.2021
Категорія: Новини ДПП
Теги:

Сьогодні, 21 липня, відбувся вебінар, організований Світовим банком спільно з Посольством Великої Британії та Міністерством економіки України й Агенцією ДПП, на якому були представлені результати реалізації першої фази проекту Світового банку «Посилення використання державно-приватного партнерства шляхом кращого управління державними капітальними інвестиціями в Україні», а також було презентовано Посібник з питань державно-приватного партнерства.

Вищезазначений проект Світового банку реалізовувався з листопада 2019 року за рахунок Цільового фонду Світового банку «Добре врядування та реформування інвестиційного клімату» (GGICR) за підтримки Уряду Великобританії.

«Державно-приватне партнерство в Україні за останні кілька років стало одним із найбільш перспективних напрямів залучення інвестицій. Було проведено ряд успішних реформ та нововведень щодо приведення у відповідність чинного законодавства в сфері державно-приватного партнерства до міжнародних стандартів та практик, зокрема прийняття нової редакції Закону України «Про державно-приватне партнерство», Закону України «Про концесію».  Починаючи з листопада 2019 року в рамках проекту Світового банку Міністерству економіки було надано сприяння у розробленні підзаконних актів щодо забезпечення прозорості процесу відбору приватного партнера та надання додаткових державних гарантій»  – зазначила заступниця Міністра економіки України, Ірина Новікова.

За оцінкою Світового банку у теперішній час правове середовище для залучення приватного бізнесу в інфраструктуру в Україні відповідає кращим світовим практикам, забезпечує прозорість та зрозумілість ініціювання, підготовки та реалізації проектів, що здійснюються на умовах державно-приватного партнерства.

Важливим результатом реалізації першої фази проекту Світового банку є посилення інституційної спроможності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в частині ініціації, підготовки та реалізації проектів ДПП.

Так, розроблений консультантами Світового банку «Посібник з питань ДПП» та серія проведених тренінгів дозволили представникам публічного сектору, які безпосередньо залучені до підготовки та управління проектами ДПП, поглибити розуміння процесів на всіх етапах життєвого циклу проектів.

«Впевнена, що Посібник з питань державно-приватного партнерства, розроблений консультантами Світового банку, стане дороговказом для всіх представників публічного сектору, які будуть ініціювати проекти ДПП. Процес впровадження проектів є ефективнішим, коли ініціатори звертаються до Мінекономіки вже з розумінням особливостей механізму ДПП»  – відзначила директор департаменту інвестицій Міністерства економіки України, Юлія Скубак.

З презентацією Наталії Білецької, старшого спеціаліста з питань державного сектору Світового банку, – «Посібник з питань державно-приватного партнерства – керівництва для розкриття потенціалу ДПП з метою підтримки економічного зростання та спільного процвітання» можна ознайомитись за посиланням: