Відбувся вебінар WAPPP “Як проекти ДПП в аеропортовій сфері досягають Цілей сталого розвитку”

Опубліковано: 04.06.2021
Категорія: Новини ДПП

Вчора, 2 червня, відбувся онлайн захід (вебінар) організований Міжнародною асоціацією підрозділів та спеціалістів ДПП (WAPPP) на тему “Як проекти ДПП в аеропортовій сфері досягають Цілей сталого розвитку”.

У заході взяли участь понад 70 експертів та спеціалістів в сфері ДПП з різних країн світу.

В останні роки досягнення Цілей сталого розвитку (ЦСР) до 2030 року стало пріоритетом для більшості найбільших аеропортів, і, отже, вони вже розпочали багато значних заходів для досягнення більшості цих цілей.

Нинішня криза COVID-19 прискорила, можливо в сфері діяльності аеропортів, більше, ніж у будь-яких інших секторах економіки, необхідність інтеграції ЦСР в управління всіма аеропортами світу. Цьому є багато причин, будь то глобальна аеропортова політика, рекомендована ACI, різні державні зобов’язання кожної країни у досягненні ЦСР, так і обмеження, пов’язані з фінансуванням аеропортової інфраструктури.

В ході заходу провідні фахівці з аеропорту Schiphol, оператора багатьох великих аеропортів світу Fraport, консалтингової компанії Modalis та інших компаній ділилися досвідом та рекомендаціями щодо стратегічних та тактичних заходів в управлінні аеропортами для досягнення ЦСР та дотримання екологічних і соціальних стандартів у складний час пандемії COVID-19.

В результаті дискусії були напрацьовані цінні висновки, що дозволять аеропортам швидше відновитися після піку пандемії та підвищити потенціал до сталого розвитку:

  • прогрес у досягненні ЦСР у проектах ДПП аеропортів має вимірюватися за чотирма напрямами: люди, планета, процвітання та політика;
  • для кожної ЦСР потрібно визначати одне або декілька проблемних питань, які є вимірюваними та актуальними для аеропортової галузі;
  • необхідне системне підвищення інституційної спроможності урядів у сфері ДПП;
  • потрібно забезпечити можливості швидкої реструктуризації проектів ДПП відповідно до впливу зовнішніх факторів;
  • важливим є забезпечення захисту проектів ДПП в аеропортовій сфері від політичного впливу та нечесних гравців ринку.

Відеозапис вебінару доступний на youtube каналі секретаріату WAPPP.