Відбувся вебінар з питань інтеграції платформи SOURCE в Україні

Опубліковано: 27.04.2021
Категорія: Новини ДПП
Теги:

Сьогодні, 27 квітня, відбувся вебінар з питань запуску пілотної фази інтеграції платформи SOURCE для підготовки та управління інфраструктурними проектами в Україні.

SOURCE – це багатостороння платформа для підготовки та управління проектами сталого розвитку інфраструктури, яку очолюють та фінансують Багатосторонні банки розвитку (MDBs). Платформа наразі використовується у 78 країнах світу.

Європейський банк реконструкції та розвитку (EBRD) та Ініціатива Сталої Інфраструктури (Sustainable Infrastructure Foundation, SIF) адаптували платформу SOURCE як інструмент для посилення в Україні технічного потенціалу у сфері підготовки та реалізації інфраструктурних проектів, ініційованих публічним сектором. Після завершення фази розробки, яка дозволила адаптувати платформу SOURCE до українського контексту, наступною є пілотна фаза інтеграції безпечної та стандартизованої платформи SOURCE для підготовки та управління проектами ДПП та концесій.

Вебінар був ініційований Ініціативою Сталої Інфраструктури (SIF), Європейським банком реконструкції та розвитку (EBRD), Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України,  Агенцією ДПП та Проектним офісом з питань ДПП «SPILNO» при Мінінфраструктури.

Всього участь у вебінарі взяли 77 осіб. Окрім представників вищеназваних організацій були присутні уповноважені особи від інших міністерств, а також структур, що є потенційними державними партнерами пілотних проектів ДПП та концесій в Україні (обласних державних адміністрацій, Державного агентства автомобільних доріг України, АТ “Українська залізниця”, Адміністрації морських портів України (АМПУ) та інші).

Під час вебінару, учасникам була представлена презентація про переваги використання платформи SOURCE.

Головний операційний директор Ініціативи Сталої Інфраструктури (SIF), П’єр Саррат, розповів про загальний підхід до інтеграції платформи SOURCE в Україні, а також пов’язані з цим заходи, що проводяться Ініціативою.

Тарас Бойчук, голова проектного офісу з розвитку державно-приватного партнерства SPILNO, презентував учасникам, в інтерактивному режимі, структуру платформи SOURCE адаптовану для українських проектів ДПП та концесій, а також представив покрокове керівництво з користування платформою.

У ході заходу, були представлені основні результати політики запровадження процедури детальної перевірки об’єкту інвестування (due diligence), після чого відбулось обговорення запропонованого підходу до пілотного проекту та впровадження SOURCE.

Одним з завершальних етапів вебінару була презентація наступних кроків в рамках ініціативи інтеграції платформи SOURCE в Україні. Цими кроками є:

– підвищення інституційної спроможності, шляхом організації практичних тренінгів для Мінекономіки та проектних команд ініціаторів проектів ДПП з публічного сектору;

– запуск пілотного етапу SOURCE шляхом створення проектів на платформі та організації зворотного зв’язку;

– складання підсумкового звіту щодо оцінки пілотного етапу;

– інтеграція SOURCE та Prozorro за допомогою прикладного програмного інтерфейсу (API).

За результатами вебінару, учасники узгодили обсяги та стратегію впровадження та використання платформи SOURCE в Україні для проектів ДПП та концесій, а також обговорили організацію подальших заходів, що відзначать початок першої фази інтеграції.

Ви можете детальніше ознайомитись з презентацією проекту, відкривши її за посиланням нижче.