3-го лютого відбувся Воркшоп щодо проектів ДПП у галузі охорони здоров’я в Україні, організований Агенцією ДПП та Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC).
Фахівці Міжнародної фінансової корпорації (IFC) поділилися досвідом супроводження та фінансування проектів ДПП у галузі охорони у різних країнах світу, за різними моделями партнерства, які можуть бути реалізовані в раціональний та фінансово ефективний спосіб.
До участі у заході були залучені міжнародні інвестиційні компанії з великим досвідом реалізації проектів ДПП у різних країнах світу , що спеціалізуються на розробці довгострокових інфраструктурних проектів (Meridiam/Ronesans), та надають послуги у сфері охорони здоров’я у таких країнах як Туреччина, Румунія, Молдова, Болгарія, Німеччина, Польща, Україна, Індія (Bozlu, Medicover Synevo).
Вони представили практичні кейси щодо проектів ДПП:
- інтегрованого медичного містечка;
- медичних центрів та лікарень;
- центрів візуалізації ядерної медицини;
- центрів надання онкологічних послуг з променевої терапії;
- дослідницьких та діагностичних центрів;
- лабораторій.
В ході дискусії визначені ключові фактори успіху при реалізації ДПП в медичній інфраструктурі та розглянуто перелік можливих складових пілотного проекту ДПП у галузі охорони здоров’я в Україні, а також особливості реалізації в контексті запропонованих моделей ДПП: Інфраструктурна модель / Сервісна модель / Інтегрована модель.
Широкого обговорення зазнали питання пов’язані з:
- формуванням платіжного механізму;
- особливостями управління послугами (медичними та супутніми);
- управлінням ризиками й розподілом ризиків між державним та приватним партнерами.
З метою подальшого ознайомлення з особливостями реалізації інвестиційних проектів із використанням механізму ДПП, слідкуйте за наступними заходами Агенції ДПП, які відбудуться 11 та 18 лютого, та будуть присвячені особливостям ініціювання, підготовки, і затвердження проектів ДПП.