Агенцією ДПП підписано Меморандум про співпрацю з Міністерством розвитку громад та територій України, державними установами «Офіс із залучення та підтримки інвестицій» та «Офіс з розвитку підприємництва та експорту»

Опубліковано: 25.11.2021
Категорія: Новини ДПП

Сьогодні, 25 листопада 2021 року, Агенцією ДПП підписано Меморандум про співпрацю  з Міністерством розвитку громад та територій України, державними установами «Офіс із залучення та підтримки інвестицій» та «Офіс з розвитку підприємництва та експорту»  щодо реалізації спільних ініціатив у сфері регіонального розвитку.

Метою підписання Меморандуму є консолідація сторонами зусиль, спрямованих на

— формування в регіонах сучасної системи інституційної підтримки соціально-економічного розвитку на базі агенцій регіонального розвитку, утворених відповідно до Закону України «Про засади державної регіональної політики»,

— створення сприятливих умов для активізації інвестиційної та підприємницької діяльності,

— встановлення прямих контактів і розвиток співпраці агенцій регіонального розвитку з установами та організаціями, що опікуються питаннями залучення інвестицій, просування експорту, підтримки розвитку підприємництва та впровадження ДПП. 

Агенції регіонального розвитку в Україні виконують функції сприяння розвитку територіальних громад, зокрема сприяння у підвищенні інвестиційної привабливості регіону, у залученні інвестиційних та кредитних ресурсів, міжнародної технічної допомоги для регіонального розвитку; у створенні умов для інституційного та інфраструктурного розвитку регіону.

Роль і обов’язки агенцій регіонального розвитку в сфері ДПП можуть бути наступними:

I. надання допомоги ініціаторам проектів ДПП з публічного сектора (тобто місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, комунальним підприємствам, установам, організаціям) при підготовці ними проектних пропозицій здійснення ДПП;

II. навчання та надання інформаційно-консультаційної допомоги з питань регіонального розвитку, у тому числі щодо підготовки програм і проектів регіонального розвитку, що реалізовуються через механізм ДПП.

Агенція ДПП як державна інституція, що забезпечує всебічну організаційну та консультативну підтримку публічного сектору щодо підготовки й впровадження якісно структурованих проектів ДПП, що сприяють досягненню Цілей сталого розвитку, відкрита до співпраці з Агенціями регіонального розвитку.

Вбачаємо наступні компетенції агенцій в процесах ДПП:

  • участь у вивченні попиту та пошуку інвесторів (приватних партнерів) для реалізації проектів ДПП на регіональному і місцевому рівнях і надання таким інвесторам інформації про потенційні проекти ДПП в Україні та умови їх реалізації;
  • участь у ідентифікації, ініціюванні, підготовці та реалізації проектів державно-приватного партнерства на регіональному рівні, у тому числі, при підготовці необхідної проектної документації в проектах ДПП шляхом участі в роботі робочій / функціональній групі, створеній ініціатором з метою підготовки концептуальної записки проекту, ТЕО, конкурсної документації, тощо;
  • організаційна підтримка консультаційної роботи Агенції ДПП в регіонах.

Вже сьогодні з метою практичного виконання Меморандуму сторони домовилися про проведення у регіонах спільних заходів щодо сприяння місцевому економічному розвитку, підтримки підприємництва, залучення інвестицій на базі агенцій регіонального розвитку.

Впевнені, що такі заходи сприятимуть підвищенню інституційної спроможності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в сфері ДПП в Україні та постійному підвищенню рівня компетенцій відповідальних фахівців для підготовки та впровадження проектів ДПП/концесій з урахуванням кращих світових практик.

Зображення взято з сайту – https://www.minregion.gov.ua/press/news/u-minregioni-pidpysaly-memorandum-shhodo-stymulyuvannya-pidpryyemnycztva-v-regionah/