«Climate Impact Toolkit» для ДПП (ISRC/WAPPP)

Опубліковано: 26.07.2023
Категорія: Новини ДПП

25 липня 2023 року Міжнародною асоціацією підрозділів та спеціалістів ДПП (англ. World Association of PPP Units & Professionals, WAPPP) та Міжнародним центром сталої стійкості (англ. International Sustainable Resilience Center, ISRC) був організований онлайн захід, на якому, експерт Девід Додд (засновник та керівник ISRC) представив новаторський інструмент для аналізу кліматичних ризиків. 

Цей інноваційний інструмент спрямований на оцінку ризиків, пов’язаних з кліматичними змінами, для вжиття превентивних заходів з мінімізації негативних наслідків та збитків в інфраструктурних проектах. Його основна мета — підвищити стійкість інфраструктури шляхом точної оцінки та прогнозування ризиків, пов’язаних із кліматом.

Пан Девід Додд пояснив, що інструмент використовує імітаційні моделі для візуалізації ризиків та потенційних збитків від різних стихійних лих, таких як повені, землетруси, лісові пожежі та інші. Особливістю цього інструменту є унікальне поєднання аналізу даних, візуалізації та фінансового моделювання.

Під час заходу експерти наголосили на актуальності інструменту для державних установ, що беруть участь у процесах планування інфраструктури. Комплексний аналіз та фінансове моделювання інструменту можуть допомогти їм у прийнятті обґрунтованих рішень щодо інвестицій в інфраструктуру, враховуючи потенційні втрати (збитки) через загрози, пов’язані з кліматом.

Запропонована інноваційна методологія може сприяти забезпеченню сталості, стабільності й ефективності інфраструктурних проектів, мінімізації збитків від стихійних лих та отриманню довгострокових вигід для економіки та суспільства.

Інструмент побудований на точних даних та знаннях з різних регіонів світу, включаючи Україну. Інтеграція цього інструменту в урядові рішення може значно підвищити готовність до змін клімату, забезпечити безпеку й сталість інфраструктури та призвести до значної економії коштів.

____________________________________

Нагадаємо, що Консультативний комітет з державно-приватних інфраструктурних проектів (англ. Public-Private Infrastructure Advisory Facility; PPIAF) у цьому році презентував новий набір інструментів – “Climate Toolkits for Infrastructure PPPs” для їх інтеграції до консультаційної роботи щодо ДПП та структурування проектів. Він включає Комплексний набір інструментів для використання в різних секторах і 5 наборів інструментів для окремих секторів (Виробництво та очищення водиДіджиталізація/ІКТ; ГідроенергетикаВідновлювальна енергіяДорожня інфраструктура). Набори інструментів допомагають визначити кліматичні ризики та можливості, а також сприяють залученню приватного сектора до низьковуглецевих і стійких інфраструктурних проектів.