Порт “Ольвія” було передано у концесію QTerminals Olvia терміном на 35 років

Опубліковано: 02.12.2021
Категорія: Новини ДПП

1 грудня 2021 року завершена передача цілісного майнового комплексу ДП «Стивідорна компанія «Ольвія» та відповідного майна АМПУ у концесію QTerminals Olvia, що входить до Групи QTerminals, в рамках державно-приватного партнерства на 35 років.

Джерело: https://www.facebook.com/MinInfra.UA/

QTerminals Olvia спільно з Міністерством інфраструктури України, ДП «СК «Ольвія», проектним офісом з розвитку державно-приватного партнерства «СПІЛЬНО», ДП «Адміністрація морських портів України», а також групою консультантів та радників забезпечили виконання всіх попередніх умов Концесійного договору.

Починаючи з 2 грудня 2021 року QTerminals Olvia почне керувати портовими активами, переданими в концесію.

Як результат – один із найперспективніших портів країни отримає нову сучасну інфраструктуру.

Джерело: https://www.facebook.com/MinInfra.UA/

Згідно з Концесійним договором, QTerminals Olvia інвестує в розвиток порту близько 3,4 млрд грн. Майже половина цих коштів буде спрямована на розбудову порту вже у найближчі 3,5 роки. Це є однією з найбільших прямих іноземних інвестицій у портову галузь України за останні 30 років.

Крім того, щонайменше 80 млн грн буде інвестовано в інфраструктуру Миколаєва.

Роботи з модернізації, які проводитиме QTerminals Olvia будуть спрямовані на підтримку діяльності порту та підвищення рівня пов’язаних з ним навігаційних і логістичних служб, тим самим підвищуючи його оперативність. Також проект передбачає будівництво нових об’єктів нерухомості на території підприємства, які охоплюють, у тому числі, але не виключно: зерновий термінал або універсальний перевантажувальний комплекс проектною потужністю 2 млн тонн зернових вантажів на рік та інфраструктурні/промислові об’єкти нерухомості у північній частині порту.

Джерело: https://www.facebook.com/MinInfra.UA/

Проект дозволить державі отримувати щорічний концесійний платіж у розмірі щонайменше 80 млн грн з урахуванням індексації та 0,75% від чистого доходу концесіонера. Це у 16 разів більше, ніж прибуток порту за 2019 рік.

Угодою передбачено збереження робочих місць для працівників підприємства терміном на 6 років. Також однією з вимог є максимальне залучення для роботи в порту громадян України.

Джерело: https://www.facebook.com/MinInfra.UA/

З метою подальшого управління концесійним договором Агенція ДПП разом з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) та Комітетом з державно-приватних інфраструктурних проектів (PPIAF) залучили радників для надання підтримки Міністерству інфраструктури та ДП «АМПУ».

Довідково:

QTerminals є провідним міжнародним оператором портів і терміналів, який надає послуги з обробки контейнерів, навалювальних та генеральних вантажів, RORO, худоби, послуги офшорного постачання, а також круїзного перевезення. Включаючи порт Хамад, флагманський порт QTerminals у Катарі, та QTerminals Antalya в Туреччині, QTerminals Olvia представляє третій портовий актив Групи QTerminals з моменту заснування.


Детальніше на сторінці Facebook Міністерства інфраструктури України – https://www.facebook.com/MinInfra.UA/

Зображення взято з сайту – https://mtu.gov.ua/content/proekt-koncesii-u-portu-olviya.html та https://www.facebook.com/MinInfra.UA/