З 30 листопада по 3 грудня 2021 року проходив другий семінар з питань державно-приватного партнерства (ДПП) для органів державної влади та місцевого самоврядування. Подія відбулася в рамках проекту Світового банку «Посилення використання державно-приватного партнерства шляхом кращого управління державними капітальними інвестиціями в Україні», що фінансується з Цільового фонду Світового банку «Добре врядування та реформування інвестиційного клімату» (GGICR) за підтримки Уряду Великобританії.
Нагадуємо, що з 22 по 24 червня 2021 року, в рамках вищезазначеного проекту Світового банку проходив перший семінар, метою якого було надання представникам публічного сектору, що безпосередньо залучені до підготовки та управління проектами ДПП, можливості поглибити своє розуміння процесів ініціації, підготовки та реалізації проектів на засадах ДПП.
30 листопада учасникам був представлений Посібник з ДПП/концесій для України, а також були висвітлені теми “Загальні підходи до розкриття інформації в сфері ДПП” і “Моніторинг виконання договорів ДПП/концесій в Україні”.
Зокрема учасникам була презентована інформація про різні етапи процесу державно-приватного партнерства, включаючи визначення та роль різних зацікавлених сторін і стратегію їх залучення.
Пані Елена Тимушева, спеціаліст з ДПП Світового банку, зазначила, що серед дій спрямованих на проведення ефективного моніторингу виконання договорів ДПП/концесій в Україні, варто звернути увагу на створення команди управління проектом ДПП у державному органі. Такій команді слід включати 3-4 особи, які сукупно володіють знаннями та мають досвід в різних галузях. Ви можете ознайомитись з презентаціями спікерів за наступними посиланнями:
1 грудня відбулось обговорення процесу реалізації проекту ДПП у сфері водопостачання та очищення стоків відповідно до його проектного циклу. Мартін Дарсі, старший консультант у сферах управління державними інвестиціями та державно-приватного партнерства Світового банку поділився з учасниками своїм досвідом з впровадження проекту водопостачання та водовідведення у Північній Ірландії. Ви можете ознайомитись з його презентацією за посиланням:
Також цього дня відбувся огляд процесу оцінки проектів ДПП щодо їх впливу на навколишнє середовище з точки зору світового досвіду та вимог законодавства України, який провела старший консультант Світового банку з питань ДПП, Ірина Запатріна. Презентація за посиланням:
2 грудня Мартін Дарсі презентував учасникам інформацію про процес реалізації проектів ДПП в сфері охорони здоров’я на основі тематичного дослідження проекту будівництва лікарні Darent Valley у місті Дартфорд, Кент, Англія.
Ірина Запатріна цього дня висвітлила для учасників семінару тему “Чутливість до конфліктів у проектах ДПП, включаючи гендерні питання: підходи до оцінки на основі міжнародного досвіду”.
Нагадуємо, що гендерна рівність є 5 з Цілей сталого розвитку, що були проголошені Генеральною асамблеєю ООН у 2015 році та мають бути досягнуті в Україні до 2030, відповідно до Указу Президента України “Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року”. Зокрема учасники дізнались про роль інфраструктури у зменшенні нерівності між чоловіками та жінками у доступі до ресурсів, про інтеграцію гендерних аспектів в процес ДПП, а також про включення відповідних кваліфікаційних критеріїв та умов до конкурсної документації та договорів ДПП відповідно.
3 грудня відбулось обговорення процесу реалізації проектів ДПП в сфері транспорту та підведення підсумків семінару.